Blog

Filozofia 7Solutions

Filozofia 7Solutions

Filozofią 7Solutions jest wspieranie naszych klientów w ich wyzwaniach. Serwis, wsparcie techniczne i myślenie zorientowane na najlepsze rozwiązania to sposób, w jaki chcemy uszczęśliwić naszych klientów.

Ostatnimi czasy jedno z bardziej interesujących wyzwań pojawiło się w lutym tego roku. Skontaktowała się z nami firma zajmująca się utrzymaniem infrastruktury odprowadzającej ścieki. Poprosił nas o pomoc w rozwiązaniu problemu technicznego dotyczącego siarkowodoru i uciążliwości tego gazu w różnych środowiskach. Rurociąg którego dotyczyło zadanie znajdował się w pobliżu kilku wsi i miast. Podczas długiego i ciepłego lata 2018 było wiele zgłoszeń o uciążliwości z powodu typowych zapachów z tych linii kanalizacyjnych. Największe niedogodności pojawiały się w pobliżu stacji pomp i urządzeń kontrolnych.

Firma która wyznaczyła nam zadanie chciała się dowiedzieć jaki jest związek miedzy pogodą, przepływem w rurociągu i ewentualnym występowaniem innych gazów. Nasza firma wprowadziła więc system pomiaru różnych gazów i generowania na tej podstawie raportów. W normalnym rurociągu występuje kilka filtrów lawowych które mają za zadanie zmniejszać emisję siarkowodoru. Zastosowaliśmy w tym wypadku pomiar stężenia przed filtrem i za filtrem. Dzięki czemu mogliśmy sprawdzić sprawność użytych filtrów. Aby tego dokonać musieliśmy zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami; występujący gaz posiadał bardzo dużą wilgotność zaś urządzenia których musieliśmy użyć musiała charakteryzować duża odporność na korozję. Również mogło się zdażyć że stężenie siarkowodoru było by niewyobrażalnie duże, tak więc bezpieczeństwo tego rozwiązania również miało duże znaczenie.

Zaczeliśmy od umieszczenia na rurociągu odprowadzeń pomiarowych. Dzieki temu mieliśmy pewność że możemy bezpiecznie podłączyć nasze urządzenia do systemu. Nasz stacjonarny bezprzewodowy system monitorowania lub nasze urządzenia przenośne mogły znaleźć zastosowanie przy tym projekcie. Zainstalowaliśmy kompletny bezprzewodowy system próbkowania, dzięki czemu mogliśmy otrzymywać na bieżąco dane bez potrzeby wysyłania technika w niebezpieczne miejsce. Przez okres 4 miesięcy zebraliśmy bardzo dużo danych o koncentracji gazu które mogliśmy zestawić z raportami pogodowymi, przepływami i składem ścieków. W między czasie dodaliśmy kilka usprawnień w działającym już rozwiązaniu aby zoptymalizować pobierane dane.

Patrząc wstecz, myślę że była to bardzo udana współpraca i dzięki temu jesteśmy pewni że wiedza jaką możemy przekazać firmą zajmującym się ściekami będzie nieoceniona.

Informacje

7Solutions posiada własny dział serwisowy gdzie możemy serwisować, kalibrować oraz dokonywać przeglądów każdego urządzenia do wykrywania gazu, bez względu na jego producenta i wiek.

Używamy plików cookies aby ułatwić sobie świadczenie usług dla ciebie. Prosimy więc o wyrażenie zgody na używanie cookies.